top of page
Когнітивно – поведінкова психотерапія (КПТ)

КПТ – це метод психотерапії, ефективність якого доведена науковими дослідженнями.

В основі когнітивно-поведінкової терапії є твердження, що наші думки і інтерпретації мають великий вплив на емоції і поведінку і є фундаментом багатьох психологічних труднощів.

На приклад: на роботі Ви почули критику і у Вашій голові промайнула думка «Нічого не вмію добре зробити». Ця думка здатна викликати емоцію суму   і як можливий варіант Вам не захочеться іти на роботу (поведінка). Але якщо «зловити» цю думку і переосмислити її, можна побачити, що вона занадто загальна і  насправді є речі, які вмієте робити добре.

Основою КПТ є спільна праця терапевта і клієнта, яка спрямована на дослідження негативних думок клієнта з метою їхньої зміни на більш адекватні та реалістичні, а також набування адаптивної поведінки. Окрім цього КПТ звертає увагу  на досвід минулого і при потребі опрацьовує його. Все це вестиме до поліпшення емоційного стану, розв’язання міжособистісних та інших проблем, покращення якості життя. 

Вагомою перевагою КПТ є те, що будучи в терапії терапевт вчить клієнта  бути самому собі  терапевтом  в майбутньому.

 

Схема терапія

це одна з галузей КПТ, котра працює з особистістю. Вона  допомагає зрозуміти і змінити «схеми» - глибоко закорінені переконання та  дисфункційні стратегії, які були необхідними для адаптації у важких умовах минулого. Схема дозволяє отримати новий емоційно – коригуючий досвід, що  приводить до тривалих змін та внутрішнього зросту.
 

Майндфулнес

 це теж напрямок КПТ, так званої «третьої хвилі». Це психотерапевтичний підхід з науково підтвердженою ефективністю, який використовує практики зосередження уваги та медитації при стресі, тривозі, хронічних болях та інших психологічних проблемах та розладах.

Ми працюємо згідно з міжнародними протоколами та регулярною супервізією.

  • w-facebook
  • White Instagram Icon

© 2023 by THE HOPE CENTER. Proudly created with Wix.com

bottom of page